בלוג

איך להפוך את האירוח הכפרי לחוויה מושלמת עבור האורחים שלכם 5 עקרונות לאירוח כפרי מושלם/ איך לשדרג מתחמי אירוח כפרי במספר צעדים.

בשנים האחרונות תחום האירוח הכפרי צובר תאוצה בקרב משפחות ומטיילים המחפשים אירוח בסביבה ירוקה ונעימה השונה מחוויית האירוח בבתי מלון אך עדיין מספקת את כל התנאים הנדרשים למבקרים לטובת חופשה מוצלחת.

בזמנו נתפסו חדרי האירוח הכפרי יותר כאכסניות בניחוח קיבוצי עם חדרים בסיסיים בעלות נמוכה יחסית לבתי מלון ופחות כמקומות מפנקים. 

התייר הישראלי מעדיף לשלם יותר ולקבל סטנדרט אירוח גבוה יותר

הדרישה של התייר הישראלי לסטנדרט גבוה יותר במתחמים אלו, גרמה להבנה של מתחמי אירוח רבים להשקיע בתכנון מחודש של המקום על מנת להעניק למבקרים חוויית לקוח באיכות גבוהה יותר ולהפוך לענף רווחי 

הממקסם את המקום בהשקעה משתלמת ויוצר תשואה גבוהה יותר ועסק רווחי יותר.

עקרונות עיצוביים ואדריכליים שיהפכו את חדרי האירוח הקיימים לענף רווחי

ישנם כמה עקרונות בסיסיים שעשויים למקסם את חווית האירוח בחדרים הקיימים שלכם – נצלו אותם ואת היתרונות שכבר קיימים בסביבה – המרחבים הירוקים והאוירה הכפרית שאין לה תחליף, וצרו חווית אירוח מושלמת שייהנו לחזור אליה פעם אחר פעם. 

  1. סידור נכון ומרווח של החלל – 

חשוב לשמור על תחושה של אווריריות ומקום בחלל החדר, לשם כך כמובן חובה להתאים את גודל הרהיטים לחלל, אבל חשוב לא פחות – להציב אותם בצורה נוחה ופרקטית.

מיטה זוגית שנוח להיכנס אליה מכל צד, חללי אחסון רבים וחכמים – שמנצלים את המקום, הגומחות, ואזורי הגובה, ויש לזכור – לא רבים מדי. זהו חדר לנופש ולא מגורים…

  1. טקסטיל – 

הסוד לחדרי אירוח מוכרים הוא התחושה שיש לכל אורח שנכנס הרגשה שהוא בבית, אבל בבית מפואר הרבה יותר משלו. התחושה שאנו מבקשים בחופשה היא, ובכן, חופש… ניתוק, בריחה ממטלות היומיום והתמסרות לזמן הכי יקר שלנו – זמן לעצמנו ולמשפחה. 

ולמה כל ההקדמה הזו? 

טקסטיל מתאים בחדר נותן לקירות, לרהיטים, לעיצוב – את כל הנשמה שלו. וילונות רכים שיכולים להכניס אור בעדינות, אבל גם להחשיך כליל חדר, 

מצעים נעימים שמרגישים שהכינו אותם במיוחד עבורנו, עם ריח נעים וצבע ניטרלי – ישר יעשו חשק להתפנק במיטה, ומגבות סופר איכותיות עם חלוקי אמבט מפנקים – יעשו את ההבדל מחופשה בעוד מקום אירוח, למקום שלוקח רחוק רחוק, גם אם מדובר על 50 ק"מ מהבית… 

  1. ריהוט חדשני ומפנק

להרבה מאתנו יש מיטות מתכווננות, כורסאות חשמליות ובתים חכמים – פנקו את האורחים שלכם בריהוט מפנק שאין להם בבית, שיפתיע, שייתן חוויה נדירה, שהיה שווה לחכות לה, וכמובן – היה שווה לשלם עליה! דאגו למזרונים גבוהים יותר מהסטנדרט, למיטות ייחודיות – אולי גדולות יותר, לפינת ישיבה עם טוויסט מגניב, או לארונות שנפתחים בצורה חדשנית. 

צרו תחושה של בית מחוץ לבית – אבל משודרג בהרבה.

  1. טכנולוגיה- חוויית משתמש מתקדמת

בהמשך לתחושת החוויה הייחודית, אין גבול לחידושים הטכנולוגיים בעולם העיצוב, ובפרט בעיצוב התיירותי. ניתן לצייד את האורחים שלכם בטאבלט עם בואם כדי לפרוש בפניהם את שירותי המקום באופן דיגיטלי כך שיוכלו להזמין ארוחות בלחיצת כפתור, או לדווח על צורך מהקבלה ללא צורך להתקשר.

ושירותים בסיסיים הרבה יותר – שליטה ובקרה פשוטה בטמפרטורה ובתאורה בחדר כבר יהפכו את השהות של האורחים שלכם למפנקת הרבה יותר.

אין גבולות לטכנולוגיה שניתן להטמיע בתחום האירוח – הכל הוא פונקציה של השקעה ויצירתיות.

  1. חדר רחצה

זה המקום השני שיוצר אצל האורחים שלכם את ההבדל בין בסדר למעולה. חדר הרחצה הכפרי הישן היה  בנוי ממרצפות טרצו מיושנות ווילון אמבטיה שלעיתים בחלקו התחתון היה, ובכן, לא משנה…

זה עושה בעיקר תחושה שבלי נעלי הרים טובות למקלחת – עשויים לחטוף שם כמה נבגים שזכורים לטוב מימי הטירונות – פחות מזמין…

חדר הרחצה המחודש במקום צריך לשדר – נקיון מבהיק, וכמובן – פינוק. כלים סניטריים ברמה גבוהה, פרזול מעוצב ואמבטיות ומקלחונים עם דלתות זכוכית והקץ לוילון כמובן.

שימו לב לפרטים הקטנים כמו ניקוז ברמה הגבוהה ביותר, ואבוי לסמוך על מגב – שייעלם מכל חדר שהוא. 

כמובן שתכנון ועיצוב המקום משתנה ממקום למקום וחשוב גם לשמור על בידול על מנת להישאר ייחודיים בתחום. בתהליך נכון של תכנון נלקחים בחשבון היבטים רבים נוספים, אשמח שניפגש להרחיב עוד על הנושא ולראות כיצד ניתן לסייע לכם לשדרג את מתחם האירוח שלכם כדי שיגיע לתוצאות מיטיבות עבורכם ועבור האורחים שלכם.

יעל שיבולי  052-7950823

yaelshiboly@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *