בלוג

מיתוג מתחם אירוח – גם באדריכלות

אנו חיים בתקופה מבורכת שבה הייחודיות של כל עסק היא המובילה, היא הממתגת אותו באופן מדויק לקהל היעד, ובעידן של שפע – כל עסק מסוגל למשוך לעצמו את הלקוחות המתאימים לו.

כך גם בעולם התיירות. 

אנו מכירים את מלונות הספא השקטים המיועדים לקהל מבוגר ובהם אין כניסה לילדים. אנו מכירים את המלונות המשפחתיים מלאי האקשן והכל כלול כדי לספק חווית בידור מתמשכת למשפחות המתארחות.

וגם בענף האירוח הכפרי, הקיבוצי – המיתוג של המקום שלכם חשוב מאין כמותו.

כשאני פונה לתכנון פרויקט תיירותי – אני מתחילה קודם כל בבירור התהליך האסטרטגי הכולל למתחם – מה המצב הרצוי ולאן רוצים להגיע? 

מהי האסטרטגיה לגבי שיתוף הפעולה עם היישוב בו נמצא המתחם? קיבוצים רבים נשענים על האירוח הכפרי כענף המרכזי להכנסה בקיבוץ, וכן הוקמו עסקים שמשרתים את באי המתחם כמו בתי קפה, קוסמטיקאיות, מספרה וכו'.

יש שירותים של הקיבוץ או המושב שמשמשים את האירוח הכפרי כמו בריכה מקומית, חדר אוכל, מכבסה או אולם כנסים – איך נראות התכניות לעתיד – האם רוצים להמשיך שיתופי פעולה או לנתק לחלוטין את האירוח כמתחם נפרד?

הבירור כולל גם כמובן את ערכי המקום – למשל: באירוח הכפרי בדגניה ב' שידרגנו באופן מלא את כל החדרים, העיצוב הוא לגמרי עדכני, אך היה לי חשוב לשמר את ההיסטוריה של המקום. איך שילבתי את זה בעיצוב?

זה כלל מחקר ונבירה ארוכה בארכיון, ובסופו של דבר, בחדרי האירוח של דגניה ב' יש קיר אחד שכולו כוסה בטפט מרגש עליו הודפסו בהזמנה תמונות היסטוריות מימיה הראשונים של דגניה – אמת המים, האקוודוקט, והצריף הראשון שהיה בדגניה ב'.

כך ניתן כבוד של ממש לעבר המפואר עם הפנים לעבר עיצוב חדשני, יוקרתי מאוד ומרענן בנוף חדרי האירוח.

חשוב לי בתכנון האדריכלי תמיד להתחשב בסביבה בה אני בונה – גם תנאים טופוגרפיים וגם הנוף – לבנות מחומרים מקומיים, לשלב צבעים תואמים לנוף (למשל – מדבר או ים וכו'), טקסטורות מגוונות וכל מה שיגרום לאורחים שלכם להיכנס למקום האירוח – כבר לקבלה ובוודאי לחדרים ולהרגיש בדיוק את המסר שתרצו להעביר – רומנטיקה, קהילתיות, משפחתיות, אולי גם חדשנות, ספורטיביות, בריאות וכו'.

כשיש השקעה עמוקה ואמיתית בחשיבה האסטרטגית הכוללת ולא רק בבניין עצמו, בקירות – יש לכך השפעה ניכרת על יחסי הגומלין בין הנראות החיצונית לחוויה הכוללת "הפנימית" בתוך המקום.

שדרוג ותכנון מחדש של מתחם אירוח כפרי אינו רק קוסמטי – הוא תהליך אסטרטגי לכל דבר.

רוצים לדעת עוד על מיתוג אדריכלי של מתחם האירוח הכפרי

יעל שיבולי  052-7950823

yaelshiboly@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *